Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski przypomina, iż na terenie gminy Aleksandrów Kujawski prowadzone są prace budowy światłowodu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) realizowane przez firmę FIBEE.

Adresy lokalizacyjne podłączeń zostały wytypowane w projekcie przez Ministerstwo Cyfryzacji na podstawie bazy tzw. białych plam dostępu do szybkiego internetu. Wybudowana infrastruktura będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że będzie udostępniona zarówno lokalnym, jak i ogólnopolskim dostawcom usług telekomunikacyjnych, co poprawi konkurencyjność oferty. Większość prac związanych z budową sieci światłowodowej prowadzona jest na drogach publicznych. W niektórych przypadkach wykonawca zwraca się do mieszkańców - właścicieli posesji z prośbą o wyrażenie zgody na poprowadzenie światłowodu przez działkę lub podwieszenie go na słupie znajdującym się na ich terenie. Udzielenie takiej zgody pomoże dotrzeć do większej liczby gospodarstw domowych oraz ułatwi dalszą rozbudowę sieci w przyszłości, w kolejnych konkursach POPC.


Prace prowadzi firma Tp Energa. W razie pytań prosimy o kontakt z infolinią 611021000